Jak se osvědčil TCVR WOUXUN KG669 na expedici?

Elektronický potenciál Číny je obrovský. Již dávno neplatí to, že se tam vyrábí nekvalitní výrobky. Většina renomovaných výrobců dnes ve svých výrobcích používá "elektronická střeva", právě vyráběná v Číně. Při velice slušné kvalitě se jim tímto způsobem podařilo snížit náklady. A tak ve svých MP3 přehravačích, digitálních foťácích atd., máme čínskou elektroniku a vůbec nám to nevadí. Ale v TCVR? Pamatuji, jak někdo prohlásil, že si budeme tyto hračky kupovat jak housky na krámě, jakmile se to začne vyrábět v Číně. A tak dnes jsme svědky obrovské nabídky, zatím v oblasti ručních TCVR. Vzpomínám, jak jsem si v roce 1996 ve free shopu kupoval ručního dualbanda Icoma, za který jsem dal asi 16000 Kč. A jaká je situace dnes? Stačí si malinko zasurfovat po webu. Když jsem chtěl kvalitu otestovat, vybral jsem z široké nabídky ty nejzajímavější typy:

Puxing PX-328           

Feidaxing FD150        

Jington 208                

Wouxun KG669         

Ačkoliv z výše uvedených typů je Wouxun KG669 nejdražší, padla volba na něj. Má totiž FM rádio a je plně vybaven funkcemi jako CTCSS, DCS, DTMF (kodér i dekodér). Oproti jiným typům má tedy daleko vyšší užitnou hodnotu. V době, kdy jsem ho kupoval, byl dolar za 14.80 Kč (dnes 15.8. je dolar již za 16.40 Kč). Tedy dal jsem za něj i s poštovným 1080 Kč. Byl jsem připraven na to, že to asi nebude fungovat a že při prvním výletě to asi shoří, nebo že to bude tak "tupé", že se na to stejně nebude moci vysílat. Po více než 6 nedělním denním používání, však mohu již posoudit, zda to má nějakou užitnou hodnotu. Tedy za tuto dobu nedošlo k jediné poruše. Vše funguje tak, jako na začátku. Jana si toto rádio nemohla vynachválit. Používala ho jako rozhlasový přijímač FM HI. Já si zase nemohl vynachválit to, že když jsem ji volal, tak se to automaticky přeplo na komunikaci HI. Jana rádio i za přesunu nosila přidělané na batohu.

Vítkův kámen rozhledna

Co mne na KG669 vadí?

Super vlastnosti?

Zkrátka nekupte to za ty peníze HI. Už se těším, až budou Číňani vyrábět TCVR na KV v cenových relacích kolem 300 USD HI. Pak si budeme kupovat další hračky HI, tak, jak to dnes děláme u mobilních telefonů.