Jizerky nabírají na kráse.....byl jsem na sotě Jizera OK/LI-004

Již jsem se zmiňoval o rozčarování z určitých úseků Šumavy. To co postihlo Jizerky koncem sedmdesátých let, zřejmě čeká  Šumavu. Pokud si nechcete zkazit náladu, pak raději nechoďte do oblasti kolem Plešného jezera. Že je to tam hrozné? Posuďte sami:

Přesně takto vypadaly před 30 lety Jizerské hory. Naštěstí příroda je mocná. Pokud ji skutečně nechceme nuceně zahubit, pak její síla k samoobnovení je obrovská. Ale podívejme se na obrázky z neděle. Tentokrát jsme s Janou návštívili SOTU LI-004 Jizeru. Auto jsme nechali na Smědavě. Podél Smědavského potoka jsme stoupali až na odbočku žluté turistické cesty.

Přeci jenom nadmořská výška kolem 1000 m přitahovala mlhu.

 

Zde je jasný důkaz, jak nová generace smrků "zahaluje" uschlé velikány ze 70. let.

A to už je vrchol - Jizera. Stojí zde i chata horské služby s CB anténou. Zde jsem již postavil svoji oblíbenou "pádlovku" a spustil Pile-up. Zajímavé na celé věci bylo to, že Karel OK1HCG mi posílal SMS ve které se diví, že vysílám. Jsem prý spotován a  na kmitočtu 7031 KHz prý neslyší vůbec nic, dokonce ani mé protistanice. Jo...když je Fkr nízký, asi se z vršku vysílá lépe HI.

Po kasárenské silnici jsme se opět dostali až na Smědavu. Byla to krásná desetibodovka. Trošku závidím těm stanicím, kteří dokonce stihnou za den udělat 5 desetibodovek. Jo to se mají, když je pod kopec zřejmě přiváží vrtulník HI. Jinak si to nedovedu představit HI.