Co znamená udělat 8014 spojení za 48 hodin? Jak na tom bude OK2RRR?

8041 QSO za 48 hodin -to je výsledek stanice CU2X (OH2UA) v CQ WW SSB. Počítejme spolu. Pokud nebude odpočívat (bude sedět na chemickém záchodě a bude krmen v průběhu závodu), pak 48 hodin má 172800 vteřin. Na jedno spojení tedy vychází 21.6 vteřin. To je průměrný rate 167 spojení za hodinu. Klobouk dolů.... Skutečně na jednoho člověka je to skoro až neuvěřitelný výkon. Jak je toto možné? Samozřejmě, že vliv má i Hardware... Opravdu si myslíte, že používal 1500W?  Samozřejmě své udělalo i QTH v CU2. Skutečně si nedovedu představit, jaké budou asi výsledky v roce 2015. Předpokládám, že na stolech vývojářů PA stupňů jsou již připraveny další a další návrhy HI. Zkrátka obecný trend je naprosto jasný. Run, RUN.... A jak by to asi dopadlo do dobrých antén, pokud bych použil malého výkonu? Tak to je právě ten Challenge. Už chápete, co je to za tu ptákovinu s Multi Multi QRP? Jaké jsou nejčastější otázky měsíc před tím?

Ale vše může být úplně jinak. První nástřel se dělá vždy špatně. Dokonce nemáme připravenu žádnou závodní taktiku. Proč taky... Musíme do toho skočit a taktiku si zvolit až v průběhu závodu. Tento Anti-závod vlastně nastavuje nové dimenze do světového běsnění. Jeho rozbor bude zajímat zřejmě i spousty z Vás. Však se také těšíme....

Jaké výhody bude mít používání 5W?

Tak to asi také tušíte. Nemusíme používat žádných speciálních filtrů. Až praxe ukáže, jak zvládneme taktiku souběžné práce více operátoru na jednom pásmu. Jestliže nám to bude poslouchat (v to pevně věříme), pak vlastně bychom měli teoreticky vědět o veškerém dění na pásmech a o všem, co je v současné době slyšitelné ve střední Evropě. Zkrátka naše data z našich Band Map, by byla velice důležitá i pro špičkové stanice vysílající z přibližně stejných  QTH. Nedalo by se toho využít? Ale dalo...HI

Ještě jedna otázka Vám vrtá v hlavách. Proč budeme používat "nešpičkových" rádií typu FT817? Přece i taková TS480 stažená na 5W musí být asi lepší... Ano to máte pravdu. Bohužel však dlouhodobým rozborem QRP závodu občas máme pocit, že je zde něco nenormálního. Jakoby si občas někdo pletl kategorie.... Tím, že naše zařízení budou FT817, pak jasně dáváme důkaz, že vše bude v rámci HAM spiritu. A nebude nám oněch 25 dB oproti BIG GUNs chybět? Bude a to strašně moc. Ale i v tom je určitý fór. Operátor nesmí ztrácet čas s voláním něčeho, co je s -25 dB nedosažitelné. Tedy opět nový Challenge v závodech. Čím lepší odhad operátora, tím lepší výsledek. Čas je neúprosný. 

A teď odpověď na jednu přímou otázku. Není to krávovina? Co tím chcete dosáhnout?

Odpověď je snadná. Krávovina to je a to dokonce veliká. A co tím chceme dosáhnout? Tak to je také jednoduché - návrat k radosti ze závodu. Stojíte u epochy vzniku nových "radostných" a inteligentních dimenzí v závodech. QRP multi multi nastoluje vliv něčeho, co bude možná zajímavější, jak příprava ztrojnásobení výkonu koncových stupňů v závodech budoucích. Jediným zdrojem pro dosažení dalších úspěchů totiž je hlavně v oblasti anténního vybavení a v oblasti "inteligentního" technického provozu. 

Popřemýšlejte o tom. A aby se Vám lépe přemýšlelo, pusťte si k tomu záznam spojení s Mirkem OK1GS (15. zem na Rozkmita 40).


Slovenští Jánošíci* okupovali CU2 

A co na to odpoví naše contestová stanice OK2RRR. Snad jen trošku obrázků z konečných zkoušek zesíťování:

Nepřipadá Vám to úsměvné? Ale jak říká Jirka. Ještě máme šanci odjet třeba do CT3 HI. Tam to hned půjde lépe. Podle posledních rozborů to vychází, že jim to asi s FT817 nenandáme. Ale určitě je malinko potrápíme HI. 

* = Jánošík super (3,5KW out - v poslední době jeden z nejspolehlivějších a nejžádanějších PA, vyráběný v OM). Že je povoleno jen 1,5 KW? Koho by to dnes zajímalo HI.

 


Tak je to blbost a nebo pravda? Zpráva "náčelníka" OK2RRR

Po všech těch zprávách o nákupu FT817 a stavbě super antén, si někteří stále ještě myslí, že je to fór. Kdo zná Jirku OK2RZ, tak ví, že je mu humor vlastní. Ale přátelé, toto je pravda. Nevěříte? Pak si přečtěte následující:

OK2RRR Communique 1

A jaké jsou poslední "drby"? Jirka píše:

Dnes padlo, po vyhodnocení průběhu CQWWSSB, další rozhodnutí. Snad ho i naplníme. Domluvili jsme se s Honzou, že obnovíme zašlou slávu našeho 3el 3 band deltalupa, který byl před pár léty na stožáru u brány, kde je dnes pouze 2m ant. Dáme tam monobandit verzi pro 20m. Když jsem slyšel, jak se otevřelo 15m, tak by byl hřích nepokusit se přidat k ECO 3banderu, který na 15m jako plnorozměrový chodí lépe než na 20m, něco dalšího otočného pro 20m. Drátovky chodí, ale v závěru směrovky vítězí.

O čem je řeč?