Military zařízení od firmy AT Electronic and Communication International.....

Musím se přiznat, že mne vysílání Back Packer přitahuje. Trošku jsme však v zajetí toho, co je nám nabízeno, nebo toho, co si postavíme. Všichni však víme, že ta naše zařízení nesnesou pády a už vůbec ne ponoření do 1m vody. Ano na takovéto tvrdé podmínky musí být konstruována military zařízení . O FT817 jako "žroutu energie" zde bylo psáno již mnoho. Spotřeba při příjmu 300mA a při vysílání 5W téměř 2A. To nejsou špičkové parametry. To již takový ATS-3B strčí FT817 do kapsy.  A  teď se podívejme na profi rádio Codan 2110m, které je standardem NATO. Co to umí? Přečtěte si to sami. Podívejte se i na přiloženou dokumentaci, z které je zřejmé, co vše to rádio vydrží. Přitom military style - jejda to se mi líbí HI.

http://at-communication.com/en/equipment.html

Cena tedy musí být strašná (nezná ji někdo?). Ale to rádijko je super. Mysleli na vše včetně solárních panelů, několika antén (moje oblíbená NVIS tam je též). Při příjmu rádio odebírá 120 mA. Sakra, to by se mi líbilo...HI A taky kromě všech těch moderních druhů scramblerů a frekvenčního hoppingu, tam konstruktéři zabudovali CW. Ptám se proč asi? HI Nemá to někdo doma? Rád bych si to vyzkoušel :).

Láďa OK1LV mne upozornil na podobnou radiostanici (generačně zastaralou) R143, která se vyráběla v Rusku. Podle toho, že firma AT Electronic and Communication International má své web stránky v ruštině a že má pro Rusko obchodní zastoupení, si myslím, že i Ruská armáda dnes pro svoje jednotky rádia dováží. 

http://www.hamradio.cmw.ru/techn/r143.htm