NI1N a jeho signál v EU

Představovat Toma NI1N asi nemá smysl. Dnes asi v 6.30 SELC na sebe v pásmu 80m vytvořil docela slušný pile up. Zkusil jsem ho též zavolat. Dostal jsem report 579, ale jasně bylo vidět, že je rád, že vůbec pobral moji značku. Asi mi měl dát čitelnost tak za 3 HI. Nějak jsme si odvykli dávat pravdivé reporty HI. Jeho signál však zde byl "jak dělo". A proč to spojení šlo udělat i na NVIS? Ale to už zde dávno bylo - všimněte si ionogramu:

NI1N (*.wav 700KB¨)

A tak jsem si mohl v soutěži Challenge QRP zaregistrovat svůj nový letošní QRP rekord. Ptákovina, ale stejně to potěší HI. Bohužel jsem se neodvážil více snižovat výkon, asi by mne už nepobral. A tak ony 4W jsou spíše "big guns" mezi QRP HI.

Tom mi o sobě napsal:

Hi Milan.  Thanks for the recording.  It was interesting to hear what it sounds like from the other side! I remember the QSO and you had a very good signal at first.  I never would have guessed 4 watts.  But, then your signal faded with QSB.  The QRN was bad all night.  I knew you were asking a question but couldn’t get what it was.  Your last transmission came through very good like the first. The QRN was so bad that I had 30 to 40dB of antennuation on. I was listening on a 270m Beverage pointed toward Europe and transmitting on a 2 element full-size vertical array with 130 half-wave radials under each vertical.  I was transmitting with 1500w.

  73!

Tom NI1N