Jirka OK2RZ a jeho neúčast v CUCech

Mnoho z Vás se ptá, jak to, že Jirka OK2RZ se nezúčastňuje závodů. Vysvětlení přišlo v nedávném Emailu....zkrátka buduje svoje závodní stanoviště SHP (Superior Ham Place)
Hola,
po několika měsících hraní, konečně něco viditelného a slyšitelného. Po docela úspěšném nafázovaní 2el VER pouze pomocí přesně vypočtených koaxů (by W7EL) jsem dnes konečně odzkoušel plynule fázovatelný 2el VERT (systém by W1MK). Pro zcela nízký úhel vyzařování je předozadní poměr šokující (z S9+ na S nula mínus) - viz video.

Jako referenční signál jsem použil miliwattový majáček ve vzdálenosti pár desítek metrů od ant (by OK2SDX). Zítra ho budu testovat ve vzdálenostech do 10x Lambda. Ale podobně to mazalo i signályz DL i OK1 v poledne na 80m za pomocí vrstvy Es.
Po přemístění majáčku z přesné polohy pro měření P/Z poměru (180st zezadu), cca do směru 45st zezadu bokem vylezl signál z S0 na S8, ale po opětovném doladění fázovacím LC obvodem se dal potlačit na S1-2, tedy vlastně to umí i nastavit = deformovat tvar zadního potlačeného laloku. Než bych se tolik divil, to raději nevěřím. Pouze bývalí profi operátoři voj.zaměřovacích systémů ADCOCK se určitě nediví ( OK2ER, OK2BYW a OK2BRS) J Vypadá to, že tento systém napájení a fázování použiju jako doplňkovou ANT 3x PH VERT v trojúhelníku jako EU killer, tedy s možností přepínání a totálního potlačení sigs celkem ze 6ti směrů, se ziskem cca 3,5 dB. Tím se definitivně rozšíří skromná sestava cimrmanovy (vertikální) jedenáctky na čtrnáctku.
Pokud se ovšem do té doby z toho všeho zcela nepomátnu J
73 RZ

Fázování dvou vertikálů (mp4 2MB)