Chcete si něco koupit u TEN TEC? Pak zapomeňte na pay pal. Musíte to koupit za daleko větší peníze v Česku.

Chtěl jsem si koupit u TEN TEC jeden ze zajímavých nových QRP TCVR. Každý z Vás řekne: "Žádný problém, stačí přeci zaplatit via pay pal a koupit si to na Internetovském shopu". Tak to jsem si myslel také. Konkrétně jsem si chtěl koupit

http://www.tentec.com/index.php?id=193

Trošku se mi však nezdála cena za shipping. Vznesl jsem tedy dotaz, kolik činí. Jakmile mi ho sdělí, pak bych zaplatil. Po zkušenostech s jednou českou firmou totiž vím, že sice mnoho firem nabízí rozlučné přístroje, ale nemají je skladem. Jakmile provedete objednávku, pak oni teprve objednávají tam, kde se to vyrábí či dodává. Po dlouhé době se možná (po řádném zaplacení) dočkáte. Cena je však diametrálně odlišná od té, kterou byste zaplatili vy. Clo na elektroniku z USA není a tak v horším případě zaplatíte jen DPH 20 procent. Zkušenost však říká, že u tak malých částech celníci DPH nevyžadují. Zkrátka naprosto legálně zboží projde přes celnici s razítkem "beze cla". Co se týká záruky, tak nás čeští obchodníci spíše straší. Moje zkušenost s HK je taková, že jsem se vždy u reklamovaného zboží domluvil a reklamace byla přijata bez jakýchkoliv problémů (po dodávce pořizuji fotografie originálního balíčku a jeho vnitřku). Tedy i zde moje zkušenost říká, že se vůbec nemusíme bát. Jaké však bylo moje překvapení, když firma TEN TEC mi odpověděla:

I am sorry, we must honor our dealer in the Czech Republic.  I am not

able to sell factory direct to your country without going

through our dealer.

Přitom svůj internetovský obchod pro jiné země funguje. No nevadí, dobrá koupíme to u dealera. Ovšem jaké bylo moje překvapení, když originál cena u TEN TEC je 249 USD a u českého dealera 417 USD. No nic, firma TEN TEC u mne skončila. Nemám rád firmy, které mají kartelové dohody. ( 26.8.2010  jsem byl mimo jiné upozorněn, že cena se změnila na 347 USD).