Pell-Mell z QRP setkání Chrudim 2012


Setkání QRP bylo tento rok konáno již po 27. Stále se zde objevují nové a nové tváře - a to je dobře. Bylo provedeno i vyhodnocení OK QRP contestu. Celkem bylo vylosováno z přítomných závodníků 21 odměněných. Ceny poskytli:
OK2RZ, OK2ER, firma Applic, OK1IF, OK1AIJ. Hlavní cenou byly dva 70cm ruční TCVR FM.

  V následujícím jsou uvedeny fotografie, které Vám připomenou atmosféru.

Zleva OK1XR, OK1DMP, OK1IF, OK1FKD, OK1WF při testování
  Navštívili nás i bulharští přátelé. S Karlem OK1AIJ při přátelském popití LZ1OK

Vojta OK1IAK při přednášce
Z jednání výboru

Co říci závěrem. Neúčast Alexe OM3TY a Franty OK1NOF způsobila to, že se zde neobjevila žádná veliká zajímavost, či novátorská konstrukce. Přesto předváděných zařízení bylo opravdu hodně.
Zatím však nikdo svoji konstrukcí nepředvedl nic jiného než klasiku. Otázka QUO Vadis QRP? tedy nebyla zodpovězena.  Natočil jsem i přednášku Vojty OK1IAK, která jasně naznačuje, že se začnou v brzké době asi dít věci.
http://uloz.to/xUZnrkz/dscn3036-mov
(500MB *.mov)
 DSP technologie jsou opravdu vynikající a ať chceme nebo nechceme, brzy proniknou i do našich QRP zařízení.

Další publikace Vojty související s tématem:
http://www.kufr.cz/~ok1iak/HAM/digimodes/index.php3

Povídání OK1IF je zde

Petr OK1RP mne upozornil na chybu. U ATS-3B jsem deklaroval cenu 240 USD. To je omyl. Tento typ se již nedodává. Cena platila pro nejnovější KIT na trhu a to je ATS-4B. Dále Petr píše o veliké nespokojenosti ve světě s HB-1B a deklaruje to "nízkou citlivostí", "malým výstupním výkonem..., studenými spoji atd.". Ano toto jsou všechno atributy pro odešlé FETy Q1 a Q7. To je vždy ta prvotní příčina. Děkuji Petrovi za podmětné upozornění. Pokud vím, zatím je v OK asi 8ks HB1B a všichni uživatelé jsou spokojeni (upozorňuji, že nejsem dealer YOUKITS HI). Ale stát se může vše. Přesto si však nemyslím, že by Čína nezvládala výrobu elektroniky. Vše elektronické se dnes v převážné míře vyrábí právě v Číně.